Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Za wpisanie się do newslettera otrzymasz 150pkt.
5 zalet jazdy konnej dla najmłodszych 0
5 zalet jazdy konnej dla najmłodszych

Jazda konna to nie tylko galop przed siebie. Wolność i jedność z naturą. To także więź między jeźdźcem a wierzchowcem. To chwile, które przynoszą wiele radości, ale też korzyści. Sprawdź, dlaczego warto zapisać swoją pociechę na lekcję jazdy konnej. Przekonaj się, ile Twoje dzieci mogą zyskać na przyjaźni z końmi.

Przyjemność i zabawa to jedne z mocnych stron jazdy konnej. Niezależnie od wieku każdy jeździec wie, że nic nie daje takiego odprężenia oraz ukojenia jak przejażdżka konna. Jednak najważniejsze zalety to te, których nie widać gołym okiem.

  1. Wszechstronny rozwój dziecka

Jazda konna pomaga maluchom w treningach utrzymania równowagi i koordynacji ruchowej. Ten sport angażuje do pracy praktycznie wszystkie mięśnie – zwłaszcza nogi, brzuch, plecy i ramiona. Pozwoli to dziecku zachować szczupłą sylwetkę a także wyprostowaną postawę. Jazda konna usprawnia również pracę układu trawiennego, przyspiesza metabolizm i pomaga spalić nawet 650 kcal!

  1. Umiejętność pokonywania słabości

Dziecko w kontaktach z wierzchowcem uczy się pokonywania własnych słabości i barier. Każda kolejna jazda sprawia, że jest zadowolone samo z siebie i chce więcej. Jeździ więc dłużej, wybiera trudniejsze trasy. Staje się samodzielne i odważne. Jazda konna pobudza pracę mózgu. Dzięki temu Twoja pociecha będzie osiągać lepsze wyniki także w szkole.

  1. Rozwój charakteru

Obcowanie z koniem rozwija w dziecku wrażliwość i empatię. Mały człowiek uczy się, że ze zwierzęciem nie można porozumiewać się za pomocą słów. Szuka więc innej drogi na odgadnięcie potrzeb swojego ulubieńca. Dziecko rozwija więc zmysł obserwacji, czujność oraz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.

  1. Silne poczucie własnej wartości

Mały jeździec uczy się nie tylko przekraczania własnych barier i stawania czoła wyzwaniom. Regularne treningi uczą pokory oraz samodyscypliny. Wytrwałość w połączeniu z umiejętnością pokonywania własnych słabości rodzi w dziecku poczucie własnej wartości. Staje się ono bardziej zaangażowane w działania, które podejmuje, a jednocześnie nie zraża się tak szybko, gdy dozna porażki.

  1. Obowiązkowość i systematyczność

Nauka jazdy konnej to także opieka nad zwierzęciem. Dziecko uczy się systematyczności i obowiązkowości, bo zdaje sobie sprawę, że jest odpowiedzialne za swojego końskiego przyjaciela. Po treningu musi go wyszczotkować, napoić i zadbać o wszystkie inne potrzeby zwierzęcia.

Na koniec warto wymienić konkretne akcesoria dla najmłodszych, bez których żadna jazda konna nie może się odbyć. Twoim priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo, dlatego pierwszą rzeczą, w jaką zaopatrzysz swoje dziecko, powinien być kask jeździecki. Na początek wybierz kask sportowy z wytrzymałego tworzywa, który absorbuje uderzenia. Dobierz go do rozmiaru głowy dziecka i naucz je, by nigdy nie wsiadało na konia bez kasku. Zadbaj też, by lejce nie wypadły dziecku z małych rączek. Zainwestuj w rękawiczki sportowe zaprojektowane specjalnie z myślą o maluchach. Powinny być elastyczne, dobrze dopasowywane do dłoni oraz odprowadzające wilgoć.

I jak? Zapisujesz już swoje pociechy na pierwsze lekcje jazdy konnej?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium