Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Za wpisanie się do newslettera otrzymasz 150pkt.
HS Sprenger – marka którą warto znać 0
HS Sprenger – marka którą warto znać

Od jakości akcesoriów jeździeckich zależny jest komfort jazdy konnej. Wybierając je, stawiaj tylko na sprawdzone marki z dużym doświadczeniem. Jedną z nich jest działający na rynku od 1872 roku HS Sprenger, to wiodący projektant i producent wędzideł, ostróg i strzemion. Poznaj tę niezwykłą firmę!

O HS Sprenger

HS Sprenger z Iserlohn w Niemczech już od ponad 140 lat jest jednym z głównych producentów wyrobów metalowych dla jeździectwa. Produkuje m. in. wędzidła, munsztuki, ostrogi, strzemiona i okucia. Najwyższej jakości produkty z powodzeniem są stosowane przez profesjonalnych sportowców.

HS Sprenger został założony w 1872 roku przez Hermanna Sprengera. Zaczynał on od produkcji akcesoriów jeździeckich i to dzięki nim zyskał sławę. Dzisiaj HS Spenger jest marką rozpoznawalną na całym świecie, ale też przedsiębiorstwem rodzinnym. Od początku istnienia marka znana jest z wysokiej jakości, nieustannego dążenia do innowacji i przyjaznych relacji z klientami. Firma niezmiennie pracuje nad optymalizacją produktów oraz tworzy innowacyjne rozwiązania, aby pomóc klientom odnosić sukcesy.

Ciekawostki o marce

Kiedy ponad 140 lat temu Hermann Sprenger zaczynał swoją działalność, nie przypuszczał, że rozwinie się ona w trzech zupełnie innych kierunkach. Początkowo mała firma produkująca jedynie okucia, strzemiona i wędzidła dla koni, rozszerzyła swój asortyment na akcesoria psich sportów oraz wyposażenia łodzi. Dzisiaj HS Sprenger oferuje produkty dla żeglarzy regatowych, turystycznych oraz do zastosowań przemysłowych, a także akcesoria treningowe dla psów, w tym obroże, linki wydłużające kołnierz treningowy, a także gwizdki o specjalnej częstotliwości.

HS Sprenger jest pionierem w dziedzinie humanitarnej komunikacji z koniem. Jako pierwszy wprowadził na rynek anatomiczne kiełzna, a następnie zrewolucjonizował konstrukcje wędzideł o systemy KK Ultra, Dynamic RS czy WH Ultra. W 1993 roku marka opatentowała unikalny stop metali o nazwie Aurigan. Był to pierwszy na świecie materiał dedykowany do produkcji końskich wędzideł. HS Spernger wykorzystał właściwości trzech metali: miedzi, cynku oraz krzemu, oddzielając z miedzi nikiel, który był częstą przyczyną reakcji alergicznych u koni.

Sprenger-Duo-z-luznymi-pierscieniami

Artykuły kolekcji HS Sprenger

Dzisiaj w ofercie marki znajdziesz przede wszystkim wędzidła, musztuki, strzemiona i ostrogi. Wędzidła o wyjątkowej wytrzymałości, wykonane z Auriganu, doskonale dopasowane do końskiego pyska, umożliwiają przekazywanie jasnych oraz precyzyjnych sygnałów zwierzęciu. Wśród nich znajdziesz m.in.: wędzidła podwójnie łamane z luźnymi pierścieniami, wędzidła oliwkowe, z pierścieniami w kształcie „D”, tzw. cygankę, Kimblewick, 2-Type, Universal i wiele innych.

Sprenger-KK-ULTRA-2-type

Sprenger KK ULTRA GAG - CYGANKA

Asortyment HS Sprenger to także musztuki z podwyższonym portem, który pozostawia więcej miejsca na język. Zapewniające idealne zrównoważenie oraz umożliwiające dokładne ustawienie stopy i nogi jeźdźca w prawidłowej pozycji strzemiona. Wykonane są one z dwóch rodzajów gumy o różnej twardości, którą cechuje wysoka odporność na zerwanie.

HS Sprenger jest światowym liderem w swojej dziedzinie. Doświadczenie w inżynierii i produkcji złożonych wyrobów metalowych, współpraca z profesjonalnymi użytkownikami, a także projektantami tworzą solidne podstawy dla rozwoju produktów, które wyznaczają międzynarodowe standardy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium