Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Za wpisanie się do newslettera otrzymasz 150pkt.
Jaki jest miesięczny koszt utrzymania konia? 0
Jaki jest miesięczny koszt utrzymania konia?

Marzenie o własnym wierzchowcu nie jest trudne do zrealizowania, należy jednak liczyć się ze znacznymi kosztami. Jeśli masz własną stajnię, możesz znacznie zaoszczędzić. Alternatywą są usługi pensjonatów dla koni, ale w tym przypadku miesięczne wydatki zazwyczaj przekraczają 2500 zł.

Koszt utrzymania konia w hotelu – od czego zależy?

Placówki specjalizujące się w opiece nad końmi ustalają ceny indywidualnie, a różnica między jednym a drugim pensjonatem często sięga nawet 2000 zł. Wiele zależy od zaopatrzenia danego ośrodka, jego dodatkowych udogodnień, a nawet samego położenia. Bogato wyposażone placówki udostępniają dla zwierząt takie pomieszczenia, jak kryte lonżowniki, karuzele i przestrzenne pastwiska. Najczęściej prowadzą także działalność turystyczną, oferując noclegi dla właścicieli wierzchowców i gości. Koszt utrzymania konia w takim miejscu zazwyczaj przekracza 2000 zł miesięcznie. Znacznie tańszą alternatywą jest skorzystanie z usług mniej rozbudowanej stajni, która udostępnia boksy do wynajęcia. Takie placówki najczęściej dysponują jedną ujeżdżalnią i zakrytą halą. W tym przypadku maksymalne opłaty wynoszą mniej więcej 1000 zł miesięcznie. Jeśli również ta propozycja jest dla Ciebie za droga, można skusić się na hotel dla koni bez hali, płacąc około kilkuset złotych. Przed wyborem konkretnej lokalizacji należy upewnić się, czy rzeczywiste warunki utrzymywania zwierząt są zgodne z obietnicami właścicieli.

Własna stajnia – ile kosztuje miesięcznie utrzymanie konia?

Przydomowa stajnia jest najlepszym rozwiązaniem dla osób marzących o własnym wierzchowcu. W takim przypadku koszt utrzymania konia staje się znacznie niższy, ponieważ odchodzą wydatki związane z wynajmem. Dodatkowy atut to możliwość ciągłego doglądania zwierzęcia i monitorowanie na bieżąco jego kondycji zdrowotnej. Zazwyczaj miesięczny wydatek w przypadku takiego rozwiązania nie przekracza 500 zł. Wysokość opłat zależy między innymi od rodzaju podawanej karmy oraz ściółki. Warto podkreślić, że ceny za kostkę słomy lub owsa wahają się w zależności od konkretnej miejscowości. Zakup jedzenia i ściółki to comiesięczne płatności, ale dodatkowo należy liczyć się z innymi kosztami. Utrzymanie konia w przydomowej stajni wiąże się z jej odpowiednim wyposażeniem. Kupno szczotek, zgrzebeł, wideł czy podstawek pod lizawkę, to zazwyczaj jednorazowy koszt, ale trzeba liczyć się z regularnym wymienianiem często używanych akcesoriów. Opieka weterynaryjna także wpływa na koszty, które mogą wzrosnąć w przypadku poważnych dolegliwości zdrowotnych wierzchowca. Ponadto, należy pamiętać, aby zapewnić zwierzęciu towarzystwo. Brak sąsiedztwa innych koni zazwyczaj sprawia, że pupil czuje się samotny. Lepiej dodatkowo zdecydować się na przygarnięcie na przykład kozy lub owcy, które pomogą mu pokonać nudę.

Pamiętajmy, że miesięczny koszt utrzymania konia zależy od tego, czy zdecydujemy się na skorzystanie z zewnętrznych usług, czy będziemy opiekować się wierzchowcem we własnej stajni. Jeśli zależy nam na mniejszych wydatkach i mamy ku temu możliwości, lepiej zdecydować się na stajnie w pobliżu domu, jednak nie zapominajmy o zróżnicowanych ofertach pensjonatów dla koni.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium