Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Za wpisanie się do newslettera otrzymasz 150pkt.
Siodło nowe czy używane? 0
Siodło nowe czy używane?

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z jeździectwem często stoją przed dylematem, jakie siodło najlepiej wybrać. Dostępne w sklepach modele zachwycają idealnym wyglądem i wysoką jakością, ale w wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem jest renowacja starego siedziska. Naprawa w zakładzie kaletniczym to świetna alternatywa dla osób, których nie stać na zakup nowego asortymentu.

Nowe siodło – kiedy warto je wybrać?

Jeśli ktoś jest przygotowany na poniesienie nieco większych kosztów, może zdecydować się na kupno nieużywanego siodła. Producenci oferują modele przystosowane do różnych typów jazdy, co ułatwia dopasowanie konkretnego wariantu do indywidualnych oczekiwań. Popularnością cieszą się przede wszystkim siodła wszechstronne i ujeżdżeniowe, ale amatorzy skoków przez przeszkody również znajdą coś dla siebie. Nowe siodła delikatnie dostosowują się do anatomicznego kształtu jeźdźca, zapewniając komfort jazdy. Można zdecydować się na dodatkową personalizację wybranego modelu, na przykład zlecając wypełnienie w postaci specjalnie dobranych poduszek lub konkretnej terlicy. Produkty kupione w sklepie zachwycają wysoką jakością i są bardzo wytrzymałe. Ich zakup jest w rzeczywistości świetną inwestycją – pod warunkiem, że siodło dopasowano idealnie do potrzeb jeźdźca.

Używane siodło – renowacja nie musi być kosztowna!

Często używane siodło uległo uszkodzeniu? Nie trzeba go wyrzucać – wystarczy oddać do renowacji! Jest to znacznie korzystniejsza alternatywa niż zakup nowego modelu – szczególnie jeśli komuś zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy. Profesjonalne usługi kaletnicze nie są drogie, a jednocześnie pozwalają przywrócić siedzisko do pełnej użyteczności. Dzięki nowoczesnemu zapleczu technicznemu możliwe jest odnowienie niemal każdej części siodła. Dobrym pomysłem może być zatem odkupienie siodła używanego, a następnie zainwestowanie w jego specjalistyczną renowację. Częste używanie sprzyja deformacjom, ale doświadczony kaletnik jest w stanie szybko je zniwelować. Można zdecydować się na przykład na dopychanie poduszek lub wstawienie zupełnie nowego wypełnienia. Wymianie podlega bardzo wiele elementów, co pozwala odnowić siodło w najdrobniejszych detalach. Wśród najczęściej realizowanych usług warto wspomnieć o wymianie tybinek, klocków, kompletu przystuł, podbicia, pałszy czy siedziska. Kaletnik zadba także o estetyczny wygląd siodła. Dzięki zawodowemu doświadczeniu i dostępowi do wielu profesjonalnych preparatów może odnowić nawet bardzo zniszczoną skórę, jednocześnie zabezpieczając ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Kompleksowe odnowienie siodła pozwala na nowo uzyskać jego estetyczny wygląd i przywrócić pełną użyteczność. Odpowiednio dopasowane usługi renowacji pomogą także spersonalizować jego kształt i dopasować do oczekiwań jeźdźca. Alternatywą jest zakup nowego modelu w idealnym stanie. Należy jednak zaznaczyć, że również w tym przypadku może okazać się konieczna modyfikacja wybranych elementów, aby siedzisko było lepiej dostosowane do potrzeb użytkownika.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium