Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Za wpisanie się do newslettera otrzymasz 150pkt.
Stajnia - jak ją wyposażyć? 0
Stajnia - jak ją wyposażyć

Odpowiednie wyposażenie stajni ma kluczowy wpływ nie tylko na komfort konia, ale także na wygodę jego opiekuna. Warto zadbać o właściwe rozmieszczenie poszczególnych elementów, takich jak żłoby, akcesoria do sprzątania czy podstawki pod lizawkę.

Organizacja przestrzeni w stajni – o czym należy pamiętać?

Przy wyposażaniu tego specyficznego pomieszczenia trzeba zadbać o to, aby najpotrzebniejsze akcesoria znajdowały się pod ręką. W tym zadaniu pomocne okażą się funkcjonalne uchwyty, na których można zawiesić niezbędne oprzyrządowanie. Ważne jest, aby zapewnić sobie do nich łatwy dostęp i jednocześnie nie ograniczać przestrzeni konia. Odpowiednio przymocowane uchwyty na derki, siodło i inne akcesoria, pozwolą zadbać o utrzymanie porządku. Z łatwością można na nich powiesić narzędzia, jeśli będą wyposażone w stosowny uchwyt. Warto podkreślić, że w sprzedaży są dostępne same trzonki z uchwytem, kompatybilne z wybranymi przyrządami do sprzątania.

 

 

Jak wyposażyć boks stajenny?

W stajni kluczowym pomieszczeniem jest boks stajenny, czyli przestrzeń wyznaczona dla konia. To właśnie w tym miejscu należy zadbać o obecność niezbędnych pojemników z jedzeniem i wodą do picia. Specjalne żłoby stajenne świetnie sprawdzają się w roli swoistego naczynia dla wierzchowca. Najlepiej zdecydować się na model, który posiada zespoloną linię brzegową – takie rozwiązanie skutecznie zapobiega rozrzucaniu paszy przez konia. Producenci żłobów oferują produkty wyposażone w wiele dodatkowych udogodnień, jak chociażby korek spustowy ułatwiający utrzymanie pojemnika w czystości. Większość żłobów ma charakter uniwersalny – można je przymocować w dowolnym miejscu na ścianie lub w rogu boksu stajennego. Do obowiązkowego wyposażenia należy także poidło. Kluczowym elementem jest również podstawka pod lizawkę. W tym specyficznym naczyniu umieszcza się smakołyk dla wierzchowca, który pomoże uzupełnić codzienną dietę zwierzęcia w niezbędne minerały.

 

 

Jak zadbać o porządek w stajni?

W dobrze wyposażonej stajni powinny znajdować się narzędzia do sprzątania. Dzięki takim akcesoriom, jak widły czy zgarniacze, z łatwością zadbasz o utrzymanie porządku w tym specyficznym miejscu. W codziennej opiece nad koniem przydatne okażą się między innymi wiaderka – najlepiej zdecydować się na modele ze skalą. Z myślą o utrzymaniu czystości należy także sięgnąć po praktyczny zgarniacz. Obecnie tego typu narzędzia w pełni zasługują na miano wielofunkcyjnych. Doskonale sprawdzają się nie tylko w samej stajni, ale także na zewnątrz. W wielu pracach mogą być alternatywą dla szczotki. Praktyczny zgarniacz okaże się niezbędny przy sprzątaniu obornika, usuwaniu rozlanych płynów czy odśnieżaniu. Priorytetowym narzędziem w każdej stajni są również widły. Z ich pomocą oczyszczanie boksów lub oddzielanie czystego siana od brudnego jest znacznie prostszym zadaniem.

Widly-V-plast-bez-trzonka

Funkcjonalna stajnia powinna posiadać odpowiednie wyposażenie, aby maksymalnie ułatwić opiekę nad koniem. Dzięki nowoczesnym narzędziom utrzymanie porządku w całym boksie nie jest czasochłonne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium